Pulpity dyspozytorskie

Pulpity dyspozytorskie

Pulpity dyspozytorskie

.

PULPITY DYSPOZYTORSKIE

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA PULPITÓW

Firma ZPAS posiada długoletnie doświadczenie w produkcji modułowych pulpitów dyspozytorskich, które znajdują zastosowanie głównie w sterowniach, nastawniach, pomieszczeniach kontrolnych i dyspozytorskich elektrowni, elektrociepłowni, zakładów chemicznych, gazowniczych, wodociągowych, koksowni, kopalni węgla kamiennego i brunatnego oraz w innych gałęziach przemysłu i gospodarki. Stosowane są także w dyspozytorniach służb ratowniczych oraz nastawniach kolejowych.

W pulpitach może być zabudowana aparatura sterownicza, kontrolno-pomiarowa, sprzęt komputerowy oraz urządzenia służące do wizualizacji procesów technologicznych. 

Oferta zawiera uniwersalne pulpity modułowe oraz pulpity wykonywane na indywidualne zamówienie według projektów dostarczonych przez klienta lub dokumentacji opracowanej przez dział konstrukcyjny ZPAS.

Często pulpity wchodzą w skład kompleksowego zlecenia. Firma ZPAS, dzięki posiadanemu doświadczeniu w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, ergonomii i architektury wnętrz, jest w stanie wykonać kompleksowe realizacje centrów dyspozytorskich, w tym pulpitów i ścian graficznych, począwszy od zaprojektowania i przygotowania wizualizacji, aż do ich wykonania i zamontowania na obiekcie.

Przedstawiamy aranżacje pomieszczeń z propozycją kompleksowego wyposażenia wnętrza. Dzięki wykonanej wizualizacji możemy zasymulować wygląd pomieszczenia, dobrać odpowiednią kolorystykę ścian, podłogi i sufitów do proponowanej kolorystyki pulpitów. Tego typu aranżacje powodują, że możemy na etapie projektu wybrać najbardziej interesujące nas rozwiązanie, w rezultacie będziemy zadowoleni z otrzymanego efektu.

W skład dostawy każdego pulpitu może wchodzić jego kompletne wyposażenie elektryczne wraz z podłączeniem na obiekcie.

W przypadku pulpitów dyspozytorskich w ZPAS produkowane są przede wszystkim konstrukcje dopasowane pod względem kształtu i funkcjonalności dla potrzeb konkretnego obiektu. Pulpity dyspozytorskie, które również spełniają funkcję stanowiska operatorskiego, zbudowane są z części metalowej stanowiącej podstawę konstrukcyjną pulpitu oraz blatu i opcjonalnych nadstawek.

Ze względu na całodobowe wykorzystanie pulpity wykonywane są z materiałów o najwyższej jakości, gwarantujących wysoką trwałość i estetykę. Przy wykonywaniu blatów wykorzystuje się szeroką gamę materiałów, od płyt drewnopodobnych do tworzyw syntetycznych – w zależności od potrzeb i wymaganego standardu. W konstrukcjach cechujących się prostotą i niewymagających drogich technologii stosuje się płyty dwustronnie laminowane lub płyty MDF o dowolnej kolorystyce laminatów wykończeniowych. Na większą swobodę zastosowania pozwalają materiały mineralno-akrylowe, takie jak Staron, Corian.

W blatach możemy zabudować kasety z przyciskami bezpieczeństwa oraz mozaiką synoptyczną. Na blatach pulpitu mogą być zamontowane nadstawki o dowolnych kształtach i wymiarach. Pozwala to na swobodną zabudowę monitorów, przycisków, mierników, wyświetlaczy lub innych urządzeń.

Części metalowe pulpitów mogą być malowane lub wykonane ze stali nierdzewnej bez dodatkowego wykończenia powierzchni. Do malowania używane są farby proszkowe epoksydowo-poliestrowe o tzw. grubej strukturze w kolorach z katalogu RAL.

INDYWIDUALNE PROJEKTY

Pulpity jednostanowiskowe

Składają się ze standardowych metalowych szafek 19", metalowych nóg lub elementu bocznego oraz blatu z płyty MDF o podwyższonej jakości i odporności mechanicznej.

Pulpit PDM Classic w wersji specjalnej

Jednostanowiskowy pulpit PDM Classic z bokami o kształcie wg projektu klienta.
Blat pulpitu wykonany z Corianu.

Pulpit PDM Classic narożny z szafką meblową

Jednostanowiskowy pulpit PDM Classic, składający się z modułu bocznego w kształcie półwalca, dwóch modulów PC oraz szafki meblowej z szufladami. Blat pulpitu wykonany z laminowanej płyty MDF.