"Siłą są ludzie. To prawdziwy motor każdego biznesu.
Dobrzy ludzie nie tylko są kluczowi dla firmy, oni są firmą!"

Charles Branson

Czym jest ZPAS

To przede wszystkim firma innowacyjna, oferująca naszym klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie teleinformatyki, energetyki i automatyki. Nasze produkty stosują takie firmy, jak GE, Siemens, ABB oraz wiele innych.

Otworzyliśmy nowoczesny zakład produkcyjny o profilu elektrycznym. Na powierzchni 9 000 m2 ulokowaliśmy specjalistyczną produkcję związaną z elektryczną prefabrykacją szaf oraz produkcję pomp ciepła AHP – unikalnych w skali globalnej rozwiązań chłodzenia szaf zewnętrznych.

W ostatnich latach rozpoczęliśmy produkcję urządzeń do nadawania i wysyłania przesyłek pocztowych, oraz narzędziomatów służących do gospodarowania narzędziami. Dynamiczny rozwój firmy to również dbałość o społeczność lokalną i środowisko. ZPAS zawsze wspierał instytucje kultury, sportu, rozwoju społecznego.

Najważniejsze daty w historii

2019 - nowe inwestycje w parku maszynowym.

2018 - 45-lecie ZPAS.

2016 - otwarcie zakładu montażu elektrycznego o powierzchni 9 000 m2 w Nowej Rudzie-Drogosławiu.

2007 - otwarcie zakładu produkcji seryjnej o powierzchni 10 000 m2 w Nowej Rudzie - Słupcu

2003 - rozbudowa zakładu w Przygórzu: nowe hale produkcyjne i automatyczna lakiernia proszkowa

1991 - przekształcenie zakładu doświadczalnego w Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej (ZPAS)

1973 - w byłej hucie Barbara i budynkach po zamkniętej w 1971 r. kopalni Bolesław w Przygórzu zlokalizowano Zakład Doświadczalny wrocławskiego Instytutu Systemów Energetycznych.

Strategia firmy

Grupa ZPAS to ponad 35 000 tys. m2 powierzchni produkcyjnej i biurowej umiejscowionej w czterech lokalizacjach.

Główna siedziba zarządu ZPAS znajduje się w Przygórzu, gdzie odbywa się produkcja wyrobów specjalnych, jednostkowych i małoseryjnych. W Nowej Rudzie – Słupcu mieści się magazyn oraz hala produkcyjna wyrobów seryjnych oraz standardowych ZPAS S.A.

W Drogosławiu natomiast osadzona jest produkcja oraz biura zakładu o profilu elektrycznym.

Grupa ZPAS to nie tylko produkty o najwyższej jakości, odpowiadające wymaganiom w zakresie nowoczesnych technologii high-tech. To również sztab wykwalifikowanych ludzi, zapewniający pomoc techniczną oraz doradztwo podczas wyboru produktów.

Służymy fachową pomocą i staramy się zaproponować najodpowiedniejsze rozwiązania. Zależy nam, aby w świadomości naszych partnerów było przeświadczenie, że jesteśmy otwarci na ich potrzeby, dlatego właśnie organizujemy szkolenia i prezentacje, mające na celu przybliżenie oferty i funkcjonalności naszych produktów.

Stale pracujemy nad nowymi rozwiązaniami. Stawiamy na nowoczesne technologie, młodą, wykształconą załogę, dynamizm w działaniu.

Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzania jakością i środowiskiem nasze produkty są objęte certyfikatem honorowanym na całym świecie.

Zastosowane rozwiązania technologiczne zapewniają szczególną ochronę środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa pracowników. Dowodem na to są przyznane certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001.

ZPAS Group to marka odzwierciedlająca zaangażowanie, pasję, aspiracje i solidność.