"Siłą są ludzie. To prawdziwy motor każdego biznesu.
Dobrzy ludzie nie tylko są kluczowi dla firmy, oni są firmą!"

Charles Branson

To przede wszystkim firma innowacyjna, oferująca naszym klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie teleinformatyki, energetyki i automatyki. Nasze produkty stosują takie firmy, jak GE, Siemens, ABB oraz wiele innych.

ZPAS opiera swój rozwój na inwestycjach w potencjał ludzki oraz nowoczesny park maszynowy. Z małego zakładu doświadczalnego zlokalizowanego w Przygórzu staliśmy się firmą zatrudniająca 700 pracowników w czterech zakładach produkcyjnych. Misją ZPAS jest bycie światowym liderem w produkcji obudów teleinformatycznych, data center, szaf automatyki oraz szaf zewnętrznych. Jesteśmy firmą innowacyjną, która dostarcza klientom kompleksowe rozwiązania od koncepcji po wdrożenie na obiekcie. Ważna jest dla nas satysfakcja naszych klientów, pracowników i dostawców. Dbamy o środowisko oraz społeczność lokalną, wspierając instytucje kultury, sportu i rozwoju społecznego. Sukces budujemy w oparciu o ważne dla nas wartości: szacunek, uczciwość, nieobwinianie i unikalność. W stawianych sobie celach zwracamy uwagę na zadowolenie pracowników, pracę zespołową, a także produktywność i zysk. W 2023 roku obchodzimy 50 lat naszej działalności.

Najważniejsze daty w historii

2016 - otwarcie zakładu montażu elektrycznego o powierzchni 9 000 m2 w Nowej Rudzie-Drogosławiu.

2007 - otwarcie zakladu produkcyjnego o powierzchni 3 500 m2 w Nowej Rudzie przy ulicy Górniczej, produkcja aluminiowych szaf zewnętrznych.

2007 - otwarcie zakładu produkcji seryjnej o powierzchni 10 000 m2 w Nowej Rudzie - Słupcu

2003 - rozbudowa zakładu w Przygórzu: nowe hale produkcyjne i automatyczna lakiernia proszkowa

1991 - przekształcenie zakładu doświadczalnego w Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej (ZPAS)

1973 - w byłej hucie Barbara i budynkach po zamkniętej w 1971 r. kopalni Bolesław w Przygórzu zlokalizowano Zakład Doświadczalny wrocławskiego Instytutu Systemów Energetycznych.

Strategia firmy

ZPAS to ponad 35 000 tys. m2 powierzchni produkcyjnej i biurowej umiejscowionej w czterech lokalizacjach.

Główna siedziba zarządu ZPAS znajduje się w Przygórzu, gdzie odbywa się produkcja wyrobów specjalnych, jednostkowych i małoseryjnych. W Nowej Rudzie – Słupcu mieści się magazyn oraz hala produkcyjna wyrobów seryjnych oraz standardowych ZPAS S.A.

W Drogosławiu natomiast osadzona jest produkcja oraz biura zakładu o profilu elektrycznym.

ZPAS to nie tylko produkty o najwyższej jakości, odpowiadające wymaganiom w zakresie nowoczesnych technologii high-tech. To również sztab wykwalifikowanych ludzi, zapewniający pomoc techniczną oraz doradztwo podczas wyboru produktów.

Służymy fachową pomocą i staramy się zaproponować najodpowiedniejsze rozwiązania. Zależy nam, aby w świadomości naszych partnerów było przeświadczenie, że jesteśmy otwarci na ich potrzeby, dlatego właśnie organizujemy szkolenia i prezentacje, mające na celu przybliżenie oferty i funkcjonalności naszych produktów.

Stale pracujemy nad nowymi rozwiązaniami. Stawiamy na nowoczesne technologie, młodą, wykształconą załogę, dynamizm w działaniu.

Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzania jakością i środowiskiem nasze produkty są objęte certyfikatem honorowanym na całym świecie.

Zastosowane rozwiązania technologiczne zapewniają szczególną ochronę środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa pracowników. Dowodem na to są przyznane certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001.

ZPAS to marka odzwierciedlająca zaangażowanie, pasję, aspiracje i solidność.