Rozwiązania dla centrów dyspozytorskich

Stanowiska dyspozytorskie to rozwiązania od lat będące w ofercie ZPAS. Korzystają z nich operatorzy w policyjnych centrach dowodzenia, centrach zarządzania ITS, dyspozytorniach w elektrowniach, zakładach chemicznych, gazowych, wodnych i innych obiektach przemysłowych i gospodarczych. Mając na uwadze doświadczenie zdobyte w różnych branżach, wychodzimy naprzeciw ich potrzebom, prezentując nową konsolę Sit-Stand „CONCEPT”.

Idea CONCEPT bierze pod uwagę najnowsze trendy w podejściu do ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Projekt od początku uwzględniał możliwość całodobowego użytkowania, dbałość o komfort pracy, funkcjonalność i nowoczesną estetykę. Zbierane latami doświadczenia z realizacji stanowisk operatorskich pozwoliły na stworzenie unikalnego rozwiązania zarówno pod względem praktycznym, jak i designu.
Każdy szczegół jest dopracowany zgodnie z wytycznymi użytkowników – od zarządzania kablami, lepszego przepływu pracy, aż po zwiększenie interakcji między stacjami roboczymi i dostosowanie się do lokalnych lub zdalnych procesów.
Wykonanie stanowiska „CONCEPT” w standardzie z materiałów najwyższej jakości pozwala na długoletnią pracę przy niezmienionej estetyce i funkcjonalności.
Dodatkowo istnieje możliwość uzyskania unikatowego wyglądu poprzez zastosowanie szerokiej gamy materiałów na blat roboczy, od paneli drewnopodobnych po tworzywa sztuczne. Sam blat roboczy może mieć zmienną wysokość od 750 do 1250 mm, co pozwala na dostosowanie zarówno do wzrostu samego operatora, jak i jego komfortu pracy w pozycji siedzącej lub stojącej.

Nasze rozwiązania to uniwersalne biurka modułowe oparte na standardowej koncepcji ZPAS lub uwzględniające indywidualne potrzeby klienta, na bazie projektu zewnętrznego lub dokumentacji przygotowanej przez Dział Projektowy ZPAS.

Posiadając bogate doświadczenie w zakresie wzornictwa przemysłowego, ergonomii i aranżacji wnętrz, ZPAS jest w stanie budować złożone centra dyspozytorskie, w tym biurka i ściany graficzne, od zaprojektowania i wykonania wizualizacji po realizację i montaż na miejscu.

Na biurkach można umieścić aparaturę kontrolno-pomiarową, sprzęt komputerowy oraz urządzenia służące do wizualizacji procesów.
Biurka operatorskie są używane 24/7, dlatego wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia długoletnią trwałość i estetyczny wygląd.

W zależności od potrzeb samego użytkownika oraz charakteru całego pomieszczenia, zastosowane blaty robocze mogą być z różnych materiałów, od paneli drewnopodobnych po tworzywa sztuczne.

Dostarczamy wszystkie elementy nowoczesnego centrum dyspozytorskiego – od koncepcji rozwiązania, poprzez projekty podstawowe i wykonawcze (wraz z wszelkimi zatwierdzeniami i pozwoleniami) aż po realizację na obiekcie i serwis.

Kompleksowa realizacja dyspozytorni może obejmować:
- architekturę i aranżację wnętrz,
- klimatyzację precyzyjną, wentylację i ogrzewanie,
- systemy wizualizacji,
– tablice matrycowe, ściany graficzne (ekrany),
- konsole wyposażone w sprzęt elektryczny i teletechniczny,
- podstawowe i rezerwowe systemy zasilania,
- systemy oświetlenia ogólnego, awaryjnego i ewakuacyjnego,
- instalacje teletechniczne (kontrola dostępu, LAN, CCTV, sieć światłowodowa),
- systemy okablowania strukturalnego,
- systemy przeciwpożarowe,
- wyposażenie serwerowni.