Synoptyczne tablice mozaikowe

Jesteś tutaj: Start Oferta produktowa Synoptyczne tablice mozaikowe Synoptyczne tablice mozaikowe

Synoptyczne tablice mozaikowe

Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej I

Więcej widoków

Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej II
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej III
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej IV
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej V
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej V
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej IV
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej V
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej VI
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej VII
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej VIII
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej IX
Przykładowa realizacja tablicy synoptycznej X

      

 
Opis Specyfikacja Configurator Akcesoria Powiązane produkty
PRODUCT MANAGER
Monika Flig Gaweł monika.flig@zpas.pl 74 872 06 87 +48 605 622 244


ZPAS jest czołowym producentem dyspozytorskich tablic synoptycznych w Polsce. Synoptyczne tablice mozaikowe produkowane są głównie na potrzeby energetyczne, elektrowni, elektrociepłowni, oczyszczalni ścieków, przemysłu wydobywczego, chemicznego, wodociągów, monitoringu obiektów przemysłowych itp. Nasze tablice synoptyczne posiadają prawie wszystkie rejonowe i okręgowe dyspozycje mocy w Polsce. Montaż i uruchomienie tablic synoptycznych na obiektach zleceniodawcy wykonują specjalistyczne grupy, przy pomocy których dokonuje sie również rozbudowy, modernizacji, uzupełnień przeróbek istniejących tablic. Zapewniamy jednocześnie ciągły i szybki serwis. ZPAS nieustannie kontroluje wymagania rynku, wprowadzając nowatorskie rozwiązania, kształtowane przez potrzeby związane z wizualizacją sieci energetycznych i procesów przemysłowych.

Synoptyczne tablice mozaikowe występują w dwóch wariantach wymiarowych: 

DTM o rastrze 24 x 24 mm (system preferowany), STM o rastrze 25 x 25 mm (tylko na specjalne zamówienie).

Tablice DTM nadają się do zabudowy wskaźników analogowych bez potrzeby stosowania dodatkowych elementów maskujących. Podstawowym elementem świetlnym tablicy jest moduł diodowy (jedno- lub wielo diodowy). Stosuje się również inne elementy zabudowane na powierzchni tablicy, takie jak: przyciski, przełączniki, sterowniki, wyświetlacze cyfrowe, mierniki analogowe i cyfrowe, kasetki sygnalizacyjne, zegary analogowe i cyfrowe, monitory, wideo ekrany itp. Aktualizacja i zmiana obrazu na elewacji tablicy jest łatwa i szybka, dzięki zastosowaniu nakładanych na korpusy kapturków.

Oferowane typy kapturka (samo zatrzaskującego się) zastosowane w systemach DTM i STM umożliwia rozbudowę wg indywidualnych potrzeb. Płaszczyzna mozaiki może być wykonana w czterech formach: prosta, promieniowa (wielokątna), łamana i gablotowa (zawieszana). Specjalnie uformowany brzeg pozwala na wykończenie tablicy bez widocznej tafli korpusów. Zastosowane tworzywo Cycolac, z którego wykonane są elementy elewacji tablic, o wysokiej elastyczności, odporności na temperaturę, małej wadze oraz posiadające atesty higienicznej trudno palności wystawione przez Polskie Instytuty Naukowe,pozwalana uzyskanie wyrobu o dużej wytrzymałości, plastyczności i estetyce wykonania. Tablicę synoptyczną ze schematem łatwo przystosować i rozbudować w zależności od potrzeb użytkownika; elastyczność to główny atut oferowanej konstrukcji .Wszystkie czyste kapturki mogą być łatwo i szybko wstawione w dowolny punkt tablicy.Płaszczyzny z aparatami i kapturkami można bez trudności zainstalować w pulpitach sterowniczych, ramach obrotowych i drzwiach szaf sterowniczych.

 

TABLICE STOJĄCE

 

”Przykładowe ”Przykładowe

 

TABLICE WISZĄCE GABLOTOWE

 

”Przykładowe ”Przykładowe

Montaż aparatów


W tablicach synoptycznych produkcji ZPAS możliwe jest zamontowanie mierników, wskaźników, wyświetlaczy, przełączników, sterowników itp., lecz ze względu na różnorodność stosowanych przez zamawiających aparatów, ich zabudowa w tablicach każdorazowo traktowana jest indywidualnie. Ponieważ większość aparatów przystosowana jest do montażu na cienkich elewacjach wykonanych z blachy, niektóre aparaty wymagają wykonania specjalnych obejm mocujących lub wsporników podpierających (szczególnie w przypadkach, gdy ciężar aparatu może spowodować zniekształcenie elewacji).
W przypadku gdy gabaryt aparatu nie pasuje do wielokrotności modułu tablicy, dysponujemy elementami pośredniczącymi, dzięki którym możliwe jest wykonanie specjalnej ramki „wpasowującej” aparat w moduł tablicy. Sterowniki i przełączniki montowane są najczęściej poprzez płytki pośredniczące pokryte od czoła fakturą identyczną z elewacją tablicy.
Szczegóły dotyczące sposobu zabudowy poszczególnych aparatów każdorazowo uzgadniane są z zamawiającym.Cecha Wartość
Nazwa katalogowa 1526
Informacje o tablicach synoptycznych Ogólna charakterystyka tablic synoptycznych


Page ID: 1526