Infokioski i kioski multimedialne - Oferta produktowa

Jesteś tutaj: Start Oferta produktowa Infokioski i kioski multimedialne

Infokioski i kioski multimedialne

 

Konstrukcja kiosków multimedialnych

Kioski multimedialne umieszczone są w obudowie o dużej odporności na uszkodzenia. Mają wnętrze wyposażone w systemy chłodzenia, ogrzewania oraz ochrony przepięciowej. Obudowa wykonana jest z odpowiednich materiałów, w pełni zabezpieczających umieszczone wewnątrz urządzenia i okablowanie przed dostępem osób niepowołanych. Infokioski przeznaczone do ustawienia na zewnątrz dodatkowo mają zabezpieczoną szczelność, aby wilgoć z powietrza czy opady nie mogły dostać się do ich wnętrza i uszkodzić sprzętu komputerowego.
Zgodnie ze standardami w tego typu produktach obsługa infokiosku odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Wszelkie parametry sprzętowe wykorzystywanego komputera i monitora dobierane są według potrzeb klienta. Standardowo kiosk wyposażony jest w ekran LCD, panel dotykowy, głośniki stereofoniczne i nowoczesny komputer typu Nettop o bardzo dobrych parametrach technicznych.
Opcjonalnie obsługa możliwa jest za pomocą odpornej na umyślne niszczenie klawiatury, która dodatkowo może zostać rozbudowana o trackballa.

 

Szczególne cechy kiosków multimedialnych ZPAS

 1. Obudowa z blachy stalowej, malowana farbą proszkową z grubą strukturą. W przypadku kiosków zewnętrznych obudowa wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej, malowanej farbą fasadową odporną na promienie UV.
 2. Na konstrukcję mechaniczną infokiosku obowiązuje 5 lat gwarancji.
 3. Na elektronikę obowiązuje 2 lata gwarancji.
 4. Budowa wandaloodporna.
 5. Nakładka wandaloodporna w technologii SAW lub IR.
 6. Elementy brzegowe zaokrąglone, bezpieczne.
 7. Definiowanie ustawień, które wpływają na bezpieczeństwo pracy infokiosku (blokada tzw. cookies, filmów lub skryptów VB czy Java).
 8. Kiosk umożliwia zdalne aktualizowanie treści w czasie swojej pracy.
 9. Definiowanie obszarów (stron) Internetu, do których można zezwolić na dostęp lub do których można zakazać dostępu.
 10. Wybór aplikacji (pliki z rozszerzeniem .exe w systemu Windows), które użytkownik będzie miał możliwość uruchamiać po wybraniu odpowiedniego przycisku.
 11. Wykorzystanie „wygaszacza ekranu” również w postaci pokazu slajdów lub pliku video. Po zadanym czasie nieaktywności odpowiednie oprogramowanie zamyka otwarte okna, kasuje chwilowe pliki internetowe, czyści historię przeglądarki i rozpoczyna wyświetlanie wybranych stron. Dotknięcie ekranu dotykowego, ruch myszy lub naciśnięcie klawisza na klawiaturze przerywa pokaz i wyświetla stronę startową.
 12. Ukrycie paska menu.
 13. Zapewniona jest bezpieczna praca infokiosku poprzez:
  a) możliwość ustawienia maksymalnej rozdzielczości ekranu,
  b) możliwość zablokowania klawiszy krytycznych dla pracy Windows, takich jak CTRL+ALT+DEL, Windows-Logo, ALT+TAB, Shift+F10, CTRL+ESC, ALT+ESC,
  c) monitorowanie systemu pod kątem zajętości pamięci komputera - w przypadku zbyt małej ilości dostępnej pamięci wykonany jest restart systemu w celu zapewnienia prawidłowej pracy infokiosku,
  d) monitorowanie systemu (tzw. Software WatchDog), które kontroluje działanie oprogramowania zarządzającego i w razie konieczności dokonuje jego reinicjalizacji.
 14. Obsługa infokiosku przy pomocy ekranu dotykowego. Oprogramowanie klawiatury ekranowej dla infokiosków niewyposażonych w klawiaturę zewnętrzną.
 15. Automatyczne zamykanie okien, które są w tle lub które zostaną uznane za zbędne.
 16. Zabezpieczanie dostępu do ustawień i konfiguracji - poprzez ochronę hasłem.
 17. Automatyczne wyłączenie komputera o określonej godzinie.
 18. Obsługa kamery - opcja.
 19. Rejestrowanie aktywności użytkowników i generowanie statystyk.
 20. Wyświetlenie strony głównej z możliwością modyfikacji wyglądu (trzy tryby: statyczny - bmp, animowany - flash, pełnoekranowy - strona WWW prezentowana na całym ekranie z możliwością szybkiego powrotu, np. przy pomocy przycisku Home u dołu ekranu).

 

Zobacz rozdział o infokioskach i kioskach multimedialnych w katalogu produktów ZPAS

 

Kiosk multimedialny SMART naścienny
Smart naścienny
Kiosk multimedialny SMART przyścienny
Smart przyścienny
Kiosk multimedialny SMART stojący
Smart stojący
Kiosk multimedialny SIRIUS
Sirius
Kiosk multimedialny TAURUS
Taurus
Kiosk multimedialny VENUS
Venus
Kiosk multimedialny CETUS
Cetus