Szafy zewnętrzne SZD

Jesteś tutaj: Start Oferta produktowa Szafy zewnętrzne SZD

Szafy zewnętrzne SZD

Szafa SZD z klimatyzatorem

Więcej widoków

Szafa SZD standardowe wykonanie
Producent: ZPAS-NET


Jako producent obudów zewnętrznych ZPAS-NET współpracuje ze znanymi firmami: Telekomunikacja Polska SA , PLAY, Clearwire, Delta Energy Systems, Eltek Valere, Ericsson, Keymile, Molex (Norwegia), Multimedia, Netia, Nokia Siemens, Polkomtel, Sprint, Sunlight Systems (Grecja), Telzas

* wymagane pola

 
Opis Specyfikacja Configurator Poznaj ZPAS Akcesoria Powiązane produkty

W ostatnich kilku latach znaczne zwiększenie liczby abonentówi coraz gęstsza, oplatająca miasto sieć przewodów narażonych na częste uszkodzenia, zmusiły wykonawców łączy telekomunikacyjnych do opracowania i stosowania kabli układanych pod powierzchnią ziemi. Wraz ze wzrostem potrzeb przenoszenia oraz szerszego pasma częstotliwości pojawiły się trudności z zapewnieniem odpowiedniej jakości transmisji przy użyciu kabli z żyłami miedzianymi. Zwiększenie szerokości pasma przepustowego w szybkich sieciach, takich jak Gbit Ethernet czy ATM, oznacza konieczność wspomagania kabli miedzianych skomplikowanymi układami elektronicznymi, dlatego alternatywą dla kabli miedzianych stały się światłowody.

Pomijając tworzenie sieci na nowych terenach, jednąz największych trosk operatora z racji oszczędności jestochrona uprzednio poczynionych inwestycji i powtórne wykorzystanie jak największej części istniejącej już sieci kablowej. Taką możliwość stwarzają systemy dostępowe. Umożliwiają one stopniowe wprowadzanie kabli światłowodowych zamiast rozdzielczych kabli miedzianych o dużej liczbie par. Rozwiązanie to pozwala na stosowanie istniejących łączy abonenckich nie tylko do transmisyjnych usług telefonicznych i usług ISDN, ale nawet do transmisji strumieni 2 Mb/s przy użyciu technologii cyfrowych linii abonenckich.

Technologia central dostępowych, potocznie zwana „światłowód do krawężnika”, zapewnia unowocześnienie istniejącej sieci transmisji z wykorzystaniem bardzo kosztownego sprzętu elektronicznego. Ze względów oszczędnościowych łączenie starej części instalacji (kable miedziane) z nową (kable światłowodowe) najczęściej wykonuje się w zewnętrznych szafach dostępowych.

Głównym zadaniem szafy jest pełna ochrona zamontowanego w niej sprzętu. Od obudowy wymaga się ochrony przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych (opady deszczu i śniegu, promieniowanie słoneczne, wysokie zapylenie itp.) oraz przed ingerencją osób niepowołanych. Ważnym zadaniem szafy jest również utrzymanie w jej wnętrzu określonych warunków termicznych, które są różne w zależności od stosowanego sprzętu.

Budowa szafy umożliwia praktycznie dowolny układ wyposażenia wnętrza. Pozwala to na wykorzystanie obudów nie tylko w systemach dostępowych, lecz także wszędzie tam,gdzie jest wymagana ochrona instalacji zewnętrznych pracujących w ekstremalnych warunkach. Szafy ZPAS-NET znalazły swoje zastosowanie w telekomunikacji, na statkach i platformach wiertniczych, w tłoczniach i przepompowniach gazu, elektro-ciepłowniach, zakładach energetycznych, rafineriach, cementowniach, do ochrony urządzeń sterujących oświetleniem ulicznym itp.Cecha Wartość
Nazwa katalogowa Info SZD


Page ID: Info SZD