System gaszenia serwerowni oparty o NOVEC 1230


System gaszenia serwerowni oparty o NOVEC 1230

NOVEC 1230

      
 
Opis Specyfikacja Configurator Poznaj ZPAS Akcesoria Powiązane produkty

Proponujemy kompleksowe rozwiązania zabezpieczeń przeciwpożarowych dla małych i dużych serwerowni, począwszy od zaprojektowania instalacji gaszenia pod względem doboru i optymalizacji względem chronionego obszaru, poprzez dostawę oraz kompletny montaż urządzeń służących do detekcji oraz gaszenia pożarów, aż po serwis i opiekę nad instalacją przeciwpożarową.

System gaszenia oparty o NOVEC 1230

NOVEC 1230 przechowywany jest jako ciecz a wyzwalany do chronionych pomieszczeń jako gaz. Szybko gasi pożary dzięki połączeniu efektu fizycznego pochłaniania ciepła i oddziaływania chemicznego na płomień.

Bezpieczny

Niezależne badania naukowe dowiodły, że Novec 1230 nie stanowi żadnego ryzyka dla ludzi przebywających w pomieszczeniu, do którego wyzwalany jest środek w stężeniu gaśniczym. Dodatkowo zapewnia do 100% marginesu bezpieczeństwa - o wiele więcej niż jakikolwiek inny porównawczy czysty środek gaśniczy.

Skuteczny

NOVEC 1230 gasi pożar szybko, zanim ten spowoduje uszkodzenia. Wynika to z faktu, że stężenie gaśnicze osiągnięte jest w czasie maksimum 10 sekund. Jest bardzo efektywny do gaszenia pożarów klasy A, B i urządzeń pod napięciem.

Czysty

NOVEC 1230 wyzwalany jest jako bezbarwny, nieprzewodzący elektryczności i niekorozyjny gaz. Nie wymaga kosztownego usuwania pozostałości po gaszeniu, ponieważ nie pozostawia żadnych osadów.Cecha Wartość
Nazwa katalogowa 3722
Page ID: 3722