Stanowiska dyspozytorskie

Jesteś tutaj: Start Oferta produktowa Stanowiska dyspozytorskie Stanowiska i pulpity dyspozytorskie

Stanowiska i pulpity dyspozytorskie

Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. zdj. 2

Więcej widoków

Rejonowa Dyspozytornia Mocy we Wrocławiu
Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.
Straż Miejska w Nowej Rudzie
Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. zdj. 2
Rejonowa Dyspozytornia Mocy we Wrocławiu
Elektrownia Połaniec
Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.
   


 
Opis Specyfikacja Configurator Akcesoria Powiązane produkty
PRODUCT MANAGER
Monika Flig Gaweł monika.flig@zpas.pl 74 872 0687 +48 605 622 244
Marcin Sajdak marcin.sajdak@zpas.pl 74 872 0686 +48 607 872 811


Stanowiska i pulpity dyspozytorskie

Posiadamy ponad trzydziestoletnie doświadczenie w produkcji pulpitów dyspozytorskich i sterowniczych. Łącznie wykonaliśmy ich już kilkaset. Wykorzystywane są głównie dla potrzeb elektrowni, elektrociepłowni, zakładów energetycznych, cukrowni, hut, kolei, cementowni, zakładów azotowych, gazowniczych, koksowni, kopalń węgla kamiennego i brunatnego oraz w innych gałęziach przemysłu i gospodarki

Oferta zawiera uniwersalne pulpity modułowe oraz pulpity wykonywane na indywidualne zamówienie według dokumentacji dostarczonej przez klienta lub opracowanej przez nasz dział konstrukcyjny. Uzupełnienie oferty stanowi typoszereg standardowych pulpitów sterowniczych PSL o modułowej konstrukcji, które przeznaczone są do zastosowania przy liniach produkcyjnych, centrach obróbkowych itp. W skład dostawy każdego pulpitu może wchodzić kompletne wyposażenie elektryczne z montażem na obiekcie.

W zakresie pulpitów sterowniczych, dyspozytorskich i dyspozytorsko-sterowniczych w ZPAS produkowane są przede wszystkim konstrukcje dopasowane pod względem kształtu i funkcjonalności dla potrzeb konkretnego obiektu. Pulpity te wykonywane są według dokumentacji dostarczonej przez klienta lub opracowanej przez nasz dział konstrukcyjny. Często pulpity wchodzą w skład kompleksowego zlecenia, obejmującego również ich wyposażenie w osprzęt elektryczny, wykonanie synoptycznych tablic mozaikowych oraz montaż na obiekcie.

Ze względu na całodobowe wykorzystanie, pulpity wykonywane są z materiałów o najwyższej jakości, gwarantujących wysoką trwałość i estetykę. Współpracujemy z biurami projektowymi, architektami i specjalistami ds. ergonomii.

Pulpity sterownicze przeznaczone do hal przemysłowych

Pulpity sterownicze mogą być wykonane w całości z blachy stalowej. Kształt i wymiary pulpitu powinny być dopasowane do konkretnego pomieszczenia i dostosowane do zainstalowanych urządzeń, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem klienta.

Pulpity dyspozytorskie i dyspozytorsko - sterownicze

W przypadku pulpitów dyspozytorskich lub dyspozytorsko sterowniczych, które również spełniają funkcję stanowiska operatorskiego, stosowana jest konstrukcja składająca się z podstawy, blatu, a jeśli występuje taka potrzeba, to również z nadstawek.
Przy wykonywaniu blatów wykorzystuje się szeroką gamę materiałów, od płyt drewnopodobnych do tworzyw syntetycznych - w zależności od potrzeb i wymaganego standardu. W konstrukcjach cechujących się prostotą, i nie wymagających drogich technologii, stosuje się płyty dwustronnie laminowane lub płyty MDF o dowolnej kolorystyce laminatów wykończeniowych. Na większą swobodę zastosowania pozwalają materiały akrylowe, takie jak Paracor lub Corian.
Blaty mogą być wykonane również z mozaiki synoptycznej, Rozwiązanie to pozwala na łatwą i szybką zmianę schematu graficznego mozaiki i układu zamontowanych w niej przyrządów.
Na blatach pulpitu mogą być zamontowane nadstawki o dowolnych kształtach i wymiarach. Pozwala to na swobodną zabudowę monitorów, przycisków, mierników, wyświetlaczy lub innych urządzeń.

Kolorystyka

Części metalowe pulpitów mogą być malowane, ocynkowane lub wykonane ze stali nierdzewnej bez dodatkowego wykończenia powierzchni. Do malowania używane są farby proszkowe epoksydowo - poliestrowe o tzw. grubej strukturze w kolorach z katalogu RAL.

Firma ZPAS dzięki posiadanemu doświadczeniu w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, ergonomii i architektury wnętrz jest w stanie wykonać kompleksowe realizacje centrów dyspozytorskich, w tym pulpitów, ścian graficznych, począwszy od zaprojektowania, zaproponowania wizualizacji, aż do wykonania i montażu obiektowego.

Nowa linia wzornicza pulpitów dyspozytorsko sterowniczych naszej produkcji charakteryzuje się nowym podejściem, polegającym na zastosowaniu budowy modułowej.

Założeniem projektowym było stworzenie i określenie pewnego standardu, który dzięki swojej systemowej konstrukcji pozwala na tworzenie wielu kombinacji pomiędzy elementami systemu.

Takie rozwiązanie w porównaniu do dotychczas produkowanych jednostkowych konstrukcji charakteryzuje się niższą ceną i krótszym czasem realizacji. Teraz klient otrzymuje do wyboru typowe elementy, które odpowiednio skompletowane stanowią gotowy produkt.

Odpowiedni dobór elementów pozwala także na tworzenie wielu wersji kolorystycznych pulpitów, dostosowanych do konkretnych wnętrz lub życzeń klienta.

Także sama konstrukcja, oparta na szkielecie, pozwala na jego obudowywanie różnymi materiałami, dzięki czemu istnieje możliwość kompletowania zarówno zestawów ekonomicznych jak bardziej luksusowych i prestiżowych.

Pod względem wzorniczym idea nowych pulpitów oparta jest na stworzeniu kilku elementów wymiennych o nowatorskich cechach, wynikających z kształtu oraz konstrukcji, dzięki którym istnieje możliwość dostosowania zestawów prawie do każdego wnętrza.Cecha Wartość
Nazwa katalogowa 3089
Informacje o pulpitach dyspozytorskich Nie


Page ID: 3089