Geo-Sline

Jesteś tutaj: Start Oferta produktowa Szafy telekomunikacyjne zewnętrzne i systemy chłodzenia/grzania Geo-SLine - system klimatyzowania szaf telekomunikacyjnych outdoor

Geo-SLine - system klimatyzowania szaf telekomunikacyjnych outdoor

Geo-Sline

Więcej widoków

zpas system chłodzenia szaf zewnętrznych
zpas system chłodzenia szaf zewnętrznych
   
 
Opis Specyfikacja Configurator Poznaj ZPAS Akcesoria Powiązane produkty
PRODUCT MANAGER
Piotr Kłysz piotr.klysz@zpas.net +48 74 872 0688 +48 667 992 300


Nowatorskie, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie klimatyzacyjne do szaf zewnętrznych wykorzystujące energię geotermalną.
 • - bardzo niskie zużycie energii elektrycznej, maksymalne zużycie prądu to 100W
 • - nie emituje hałasu na zewnątrz szafy
 • - bezobsługowe użytkowanie, całkowicie odizolowane od warunków atmosferycznych
 • - niezawodność
 • - ekologia, brak gazów w układzie
 • - latem chłodzi, zimą grzeje

Innowacyjny system klimatyazcji szaf telekomunikacyjnych zewnętrznych.
Geo-SLine to pierwsze tego typu rozwiązanie wykorzystujące darmową energię odnawialną do ogrzewania i chłodzenia szaf zewnętrznych. System składa się z wymiennika ciepła umieszczonego w dachu szafy oraz wężownicy osadzonej w gruncie. Wężownica w zależności od pory roku oddaje do gruntu lub absorbuje z niego energię cieplną.

Geo-SLine pozwala przedłużyć żywotność urządzeń montowanych w szafach zewnętrznych, znacznie wpłynąć na ich sprawność oraz obniżyć stopień awarii wynikających ze szkodliwego wpływu wysokiej temperatury i wilgotności. To system bezobsługowy, działający bez przerwy, nie wymagający żadnych dodatkowych nakładów.

Jego największym atutem jest energooszczędność. Pozwala znacznie obniżyć koszty utrzymania szaf dzięki minimalnemu poborowi energii. W przypadku sieci telekomunikacyjnych zawierających wiele szaf zewnętrznych są to niebagatelne sumy. System można w łatwy sposób zamontować w posadowionych wcześniej obudowach.

Przebieg temperatury i wilgotności w szafie zewnętrznej przy zastosowaniu wymiennika Geo-SLine

 

Zasada funkcjonowania

System klimatyzowania szaf zewnętrznych Geo-SLine bazuje na wykorzystaniu właściwości gruntu polegającej na akumulacji ciepła. Akumulacja ta działa całorocznie w dwóch trybach:

 • letnim, gdy jest źródłem chłodu,
 • zimowym, gdy jest źródłem ciepła.

Układ zawiera dwa wymienniki ciepła:

 • gruntowy (wężownica umieszczona odpowiednio pod powierzchnią ziemi),
 • powietrze-glikol umieszczony w dachu szafy.

Medium transportującym ciepło jest 35% roztwór glikolu; układ stanowi obieg zamknięty. W okresie letnim, gdy wewnątrz szafy temperatura jest wyższa niż temperatura gleby, energia cieplna jest odbierana poprzez wewnętrzny wymiennik powietrze-glikol i oddawana za pośrednictwem wężownicy do ziemi.
Masa nagrzanej ziemi jest z kolei źródłem energii cieplnej, gdy temperatura we wnętrzu obiektu spadnie poniżej temperatury gleby.

Budowa

Geo-SLine wyposażony jest w kilka podstawowych elementów hydrauliki stosowanych w obwodach zamkniętych: pompa cyrkulacyjna, naczynie przeponowe, zawory, złączki oraz manometr. Dodatkowo wyposażony jest w elektryczny układ sterowania, który ma za zadanie kontrolować pracę systemu na podstawie pomiarów temperatury wewnątrz obiektu.

Zalety

 • Układ jest cichy.Nie posiada zewnętrznych wentylatorów, ciepło wymienia z gruntem. Elementy mechaniczne znajdujące się wewnątrz dachu to pompa cieczy oraz niskoobrotowy wentylator wewnętrzny.
 • Tani w eksploatacji.Rozwiązanie bezobsługowe, wydajne, proste w budowie. Układ nie posiada sprężania/rozprężania, obwód bazuje na naturalnym przekazywaniu ciepła.
 • Energooszczędny.Aby utrzymać w okresie letnim temperaturę w szafie na poziomie 50°C przy wydzielanej przez urządzenia mocy cieplnej 3 kW, należy dostarczyć zaledwie 60 W (w tym 45 W do wewnętrznego wentylatora oraz 15 W do pompy cieczy).
 • Uniwersalny.Dzięki kompaktowej budowie rozwiązanie jest w prosty sposób adaptowalne do szaf istniejących, bez ingerencji wewnątrz. Wymienia się dach i umieszcza w gruncie wymiennik.
 • Stabilizuje temperaturę i wilgotność wewnątrz szafy.Wnętrze szafy jest odizolowane od zewnętrznych warunków atmosferycznych. Pokłady ziemi stabilizują temperaturę wewnątrz, nie pozwalając na gwałtowny jej wzrost ani spadek, co przekłada się na lepsze warunki pracy dla urządzeń.
 • Przyjazny środowisku.Ogranicza zużycie energii elektrycznej i wykorzystuje źródła odnawialne. Energia cieplna kumulowana jest w glebie, aby w okresach chłodu mogła zostać odebrana do dogrzewania wnętrza szafy.
 • Rozwiązanie innowacyjne.Pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku.


 • Porównanie kosztów eksploatacji

  Szafa zewnętrzna z klimatyzatorem o mocy chłodzącej 1400 W Szafa zewnętrzna z wymiennikiem ciepła powietrze-powietrze o mocy chłodzącej 150 W/K Szafa zewnętrzna z systemem klimatyzowania Geo-SLine
  100 % 45 % 15 %Cecha Wartość
Nazwa katalogowa 3780
Page ID: 3780