Baterie kondensatorów

Jesteś tutaj: Strona główna Baterie kondensatorów

BATERIE KONDENSATORÓW

Baterie kondensatorów służą do kompensacji mocy biernej indukcyjnej pobieranej w większości przypadków przez silniki indukcyjne.
ZPAS-NET produkuje dwa rodzaje baterii kondensatorów do kompensacji automatycznej:
  • Wersja podstawowa do sieci z niewielkimi zakłóceniami harmonicznymi 15% < SH/ST < 25%,
  • Wersja z dławikami ochronnymi do sieci z zakłóceniami harmonicznymi 25% < SH/ST < 35%.

Do produkcji baterii używamy kondensatorów typu Alpivar firmy Legrand. Kondensatory wykonane są w II klasie izolacji w obudowie z samogasnącej żywicy poliuretanowej. Każda zwijka kondensatora jest potrójnie zabezpieczona przez samogasnącą metalizowaną taśmę polipropylenową, bezpiecznik elektryczny i rozłącznik nadciśnieniowy.
Maksymalne dopuszczalne napięcie to 1,18 Un, a maksymalny dopuszczalny prąd to 1,5 In. Temperatura pracy -25/+55 °C. Kondensatory wyposażone są w rezystory rozładowcze wewnętrzne, których czas rozładowania wynosi 3 minuty. Moc strat kondensatorów Alpivar to 0,3 W na 1 kVAr. Produkowane przez nas baterie kondensatorów są bateriami automatycznymi, w których załączanie poszczególnych stopni kondensatorowych odbywa się za pośrednictwem styczników elektromechanicznych sterowanych przez regulator współczynnika mocy typu Alptec.
 
Szafy wyposażane są w panele kompensacyjne o typowych i jednakowych wymiarach, co ułatwia montaż i rozbudowę szaf. Nasz typoszereg baterii kondensatorów obejmuje 48 standardowych konfiguracji o mocy od 10 do 900 kVAr.
 
Celem kompensacji jest obniżenie mocy pobieranej przez zakład, a w konsekwencji obniżenie rachunków za energię elektryczną.


 

nowości ZPAS
nowości ZPAS nowości ZPAS nowości ZPAS
nowości ZPAS nowości ZPAS nowości ZPAS